برنامه رادیویی شناخت موسیقی دستگاهی ایران با اجرای استاد لطفی

برنامه رادیویی شناخت موسیقی دستگاهی ایران با اجرای استاد لطفی

«شناخت موسیقی دستگاهی ایران» نام یک برنامه رادیویی بی نظیر به تهیه کنندگی و اجرای استاد محمدرضا لطفی است که چندین سال پیش از شبکه ی رادیو فرهنگ به گوش مشتاقان می رسید. در این مجموعه ابتدا بنیادهای موسیقی، مفاهیم مقدماتی، دستگاه ها و گوشه های زیبای موسیقی ایران معرفی شده و سپس بصورت تخصصی تر به شرح این دستگاه ها پرداخته می شود. در طول برنامه و معمولاً در پایان هر قسمت، برخی از بهترین قطعات موسیقی با نوازندگی بزرگان موسیقی ایران زمین نیز پخش می شود و علاوه بر این، استاد لطفی نیز در میان کلام شان و در مواقع لازم به نوازندگی می پردازند.

علاوه بر تمام این ها، جدا از بحث تخصصی موسیقی، استاد لطفی گاه گاه از عقاید و جهان بینی هایشان نیز سخن می گویند و مخاطبان کاملاً احساس خواهند کرد که در مکتب خانه ی ایشان حضور یافته اند و قطعاً هر کلام استاد، برایشان یک درس جدید خواهد بود. شایان ذکر است که طبق گفته ی خود استاد در قسمت های نخستین، این برنامه مختص به هنرمندان و نوازندگان باتجربه نبوده و برای اشخاص علاقه مند و خصوصاً آنها که آشنایی مقدماتی با موسیقی داشته باشند نیز می تواند بسیار مفید واقع شود.

در ادامه ی مطلب می توانید به راحتی به کل قسمت های پخش شده ی این برنامه (۵۹ قسمت) دسترسی پیدا کنید. امیدوارم که از شنیدن این مجموعه ی ارزشمند لذت ببرید.

حجم: مجموعاً ۷۵۳ مگابایت
فرمت: فایل صوتی (mp3)
تعداد قسمت ها: ۵۹
مدت زمان: هر قسمت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه
سرور: کمکی – مگا
برای دانلود کلیک کنید

دانلود سریع و آسان از کانال تلگرام
لینک پست در تلگرام: https://t.me/sonnatihachannel/349

توجه: جهت آشنایی با نحوه ی دانلود فایل از سرور مگا کافیست به این لینک مراجعه کنید.

2 دیدگاه در “برنامه رادیویی شناخت موسیقی دستگاهی ایران با اجرای استاد لطفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *